Uolo

بیسیک یا جاوا؟

این سوال اولین سوال کسانی خواهد بود که میخواهند برنامه نویسی اندروید را فرا بگیرند. بنده در گروه ها و فروم های زیادی دیده ام که کاربران زیادی این سوال را مطرح میکنند: بیسیک یا جاوا؟

اول از همه بگویم که بیسیک برای کدنویسی برنامه های اندروید زبان استانداردی نیست و کاربری که بخواهد با آن برنامه اندرویدی بنویسید نباید انتظار برنامه قدرتمند را داشته باشد، ولی بلعکس در زبان جاوا اینطور نیست و هیچ محدودیتی در قدرت برنامه وجود ندارد.
مشکلی که زبان جاوا دارد سختی یادگیری و کدنویسی زیاد آن است ولی در بیسیک به این صورت نیست، برای مثال اگر شما بخواهید یک کدی بنویسید که یک فایل از مسیری به مسیر دیگر کپی شود در زبان جاوا تعداد خطهای این کد به 10 خط میرسد ولی در بیسیک حداکثر 1 خط.
اگر کمی با جاوا کار کنید حتما کد زدن با آن شیرین خواهد بود ولی باید حوصله و علاقه به یادگیری آن چاشنی آن باشد تا این سختی ها تبدیل به یک راحتی شود.

اگر از سختی یادگیری جاوا چشم پوشی کنیم بهترین مزیت آن رایگان بودن آن ولی در بیسیک به این صورت نیست و دو راه برای استفاده از آن ندارید، اولی: مبلغی برای استفاده از خدمات آن برداخت کنید، دومی: کپی رایت را همانند دیگر هموطنان قیور(همچون خودم) نقص کرده و از نسخه کرک استفاده کنید.

 

درپایان من به شما همان جاوا را پیشنهاد میکنم، چون پدر اندروید که گوگل است جاوا را بیشتر از بیسیک قبول دارد و آن را زبان رسمی فرزند خود اعلام کرده است 🙂

1 نظر

تکنولوژی