Uolo

بک آپ گیری از وبسایت به ساده ترین روشها

شاید برای بعضی از دارندگان وبسایت های بزرگ کلمه “بک آپ” واژه ای ترسناک بنظر بیاد(دلیلشم میزان حجم بالای آن هست که باید دانلود و آپلود کنند اینم با این سرعت اینترنت اگرم نخوان بکاپ بگیرن یوقت تمام اطلاعات وبسایت از بین بره باید خودشون رو قانع کنن که تمام زحمات چندین سالشون به فنا رفته و دیگم قابل برگشت نیست)، اما برعکس برای صاحبان بلاگ های کوچک این ترس وجود نداره و اصلاً نگران مقدار حجم بک آپ وبسایتشون نیستن ولی این بیخیالی پابرجا نیست و روزی خواهد رسید که آنها هم مانند صاحبان وبسایتهای بزرگ نگرانی هایی در این رابطه براشون پیش بیاید.
در ادامه راه هایی رو برای شما نوشته م که دیگه از این کلمه اینقدر نترسید 🙂

روش اول

من خیلی این راهو دوست دارم و پیشنهاد میکنم. یه هاست بگیرین(نه از این رایگانها چون از اسمش معلومه چطوری هستن، البته امیدوارم بهشون برنخوره) که از ftp پشتیبانی کنه. اگه سیستم عاملتون لینوکسه با کرون جاب و یا اگه ویندوز هست با کرون تسک بهش فایلهای بک آپ رو ارسال کنید.
حالا بعضیا میگن کرون جاب یا کرون تسک اصلا چی هست؟
کرون قابلیتی که در هر دو سیستم عامل وجود داره که وظیفشم انجام عملیاتی در زمان خاصیه.

روش دوم

اینم دوست دارم ولی نه به اندازه بالایی ولی کار راه اندازه.
یه اسکریپت بنویسین که هر چند وقت یکبار از وبسایت شما بک آپ بگیره و تبدیل به فایل زیپ کنه. هم میتونین بهش بگین که فایل رو در جایی از سرورتون ذخیره کنه تا بعداً خودتون برید اونو دانلود کنید و یا بگین اون فایل رو در گوگل درایو و… ذخیره کنه.

روش سوم

بصورت دستی بکاپ بگیرین یا به پشتیبانی سرورتون پیام بدین اونا براتون بگیرن که در بیشتر هاستینگها رایگان انجام میشه.

اگه شما روش دیگه ای بخاطر دارید که بدرد میخوره در قسمت نظرات بگین.

اضافه کردن نظر

تکنولوژی