Uolo
افزایش امنیت موبایل بانک

افزایش امنیت موبایل بانک

شاید اکثر شماهایی که دارید این مطلب را میخوانید بیش از یک موبایل بانک بر روی تلفن همراه خود نصب کرده باشید. در ادامه چند نکته به شما به اشتراک خواهیم گذاشت تا امنیت آن را افزایش دهید.

اولین نکته:

مراقب باشید موبایلتان به سرقت نرود. اگر به سرقت رود تمام اطلاعات شما از جمله عکس، فایل و…. بهمراه تمام اطلاعات حسابهای بانکی شما هم به سرقت میرود و شما میمانید با یک یا چند حساب خالی و غم از دست دادن اموال الکترونیکی.
ولی نگران نباشید هنوز انتقالی برای موبایل شما نافتاده است سعی کنید روی تلفن همراه خود رمز از نوع سخت بگذارید، اگر زمانی موبایل شما بسرقت رفت سریعاً به بانک مربوطه مراجعه کنید و حساب خود را مسدود کنید تا سارق نتواند دست بکاری بزند، قابلیت Remote Wipe را در گوشی خود فعال کنید تا بتوانید از راه دور هم اطلاعات موبایل خود را پاکسازی کنید، سعی کنید کد IMEI موبایل خود را همیشه بخاطر داشته باشید(این کد به شما کمک میکند تا هر وقت موبایل شما بسرقت رفت با مراجعه به پلیس موقعیت مکانی موبایل و شخص سارق شناسایی شود، این کد در پشت موبایل نوشته شده است).

دومین نکته:

برنامه موبایل بانک را سعی کنید فقط از وبسایت بانک مورد نظر دانلود کنید، اگر هم دسترسی به وبسایت آن بانک ندارید از آپ استور های معتبر برنامه را دانلود کنید تا هم از بدافزارها در امان بمانید هم از برنامه های جعلی مشابه.

سومین نکته:

قبل از نصب هر برنامه سطح دسترسی آنها را بررسی کنید تا برنامه ای بصورت مخفی نتواند بدون اجازه شما به قسمت های موبایل شما دسترسی داشته باشد.

چهارمین نکته:

سعی کنید به شبکه های وای فای غریبه متصل نشوید و عملیات بانکی خود را با آنها انجام ندهید.

پنچمین نکته:

موبایل خود را بفرد غیرقابل اطمینان نسپارید، دیگر نیاز به توضیح نیست چون میدانم که میدانید ممکن است عواقب آن چه باشد 🙂

ششمین نکته:

در شبکه های اجتماعی لینکهای زیادی رد و بدل میشوند و خیلی از آنها مخرب هستند. سعی کنید بدون اطلاع از محتوای آن لینک روی آن کلیک نکنید.

هفتمین نکته:

سعی کنید اطلاعات خود را حفظ کنید یا اگر نمیتوانید آنها را بخاطر بسپارید در جایی غیر از موبایل خود آنها را یادداشت کنید.

نکته هشتم:

اگر قصد فروش موبایل خود را دارید حتماً قبل از هرکاری موبایل خود را تنظیمات کارخانه کنید تا تمام اطلاعات موبایل بصورت کامل پاک شوند.

اضافه کردن نظر

تکنولوژی